Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Klimatyzacja DAIKIN VRV

Rozwiązania układów chłodzenia uzyskały najwyższe klasy efektywności energetycznej na rynku. Dzięki koncentracji na odnawialnych źródłach energii oraz innowacyjnych technologiach, takich jak sterowanie inwerterowe i odzysk ciepła, klient dostaje kompleksowe rozwiązanie, które znacznie maksymalizuje zwrot inwestycji. Zaangażowanie na rzecz opracowywania efektywnych energetycznie rozwiązań klimatyzacyjnych gwarantuje, że urządzenia Daikin nie tylko spełniają normy, ale także wyprzedzają je o wiele lat.

Klimatyzacja VRV

Odzysk ciepła VRV IV

  • Układ odzysku ciepła przekazuje ciepło z miejsc, gdzie wymagane jest chłodzenie, do miejsc, gdzie wymaga się ciepłej wody lub ogrzewania.
  • Technologia zmiennej temperatury czynnika chłodniczego automatycznie dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego do obciążenia dla zapewnienia optymalnego komfortu oraz zwiększa sprawność sezonową aż o 28% w porównaniu z innymi rozwiązaniami.
  • Unikalna konstrukcja wymiennika ciepła, zaprojektowana dla najwyższej sprawności sezonowej
  • Oryginalna technologia 3-rurowa podwyższa efektywność energetyczną podczas pracy w trybie odzysku ciepła

Nasz innowacyjny system odzysku ciepła wykorzystuje ponownie ciepło z biur i serwerowni do efektywnego energetycznie wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz do ogrzewania innych przestrzeni w budynku. Wymiennik ciepła został zoptymalizowany do pracy w trybie mieszanym i poprawia skuteczność odzysku ciepła, zmniejszając straty przez promieniowanie.

Odzysk ciepła umożliwia jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku hoteli, dzięki czemu goście mogą sami sterować swoim komfortem.  Jest to również korzystne w budynkach, gdzie biura są zwrócone na północ i południe.

Aby zapewnić płynne działanie ważnego sprzętu IT, układ odzysku ciepła VRV IV posiada zakres roboczy obniżony do temperatury -20°C. Odzyskuj ciepło wytworzone w Twoim centrum danych, aby wytwarzać ciepłą wodę użytkową i komfortowo ogrzewać inne pomieszczenia.

Nasza unikalna technologia 3-rurowa Daikin wymaga mniej energii do odzysku ciepła, a to decyduje o znacznie wyższej efektywności w trybie odzysku ciepła. Wydzielone rurociągi gazu, płynu i spustów umożliwiają odzysk ciepła przez system przy niższych temperaturach skraplania niż inne rozwiązania.

Pompa ciepła VRV IV +

Wraz z systemem VRV IV wprowadziliśmy trzy rewolucyjne standardy technologii VRV. Komfort zgodny z wymaganiami użytkownika, inteligentne sterowanie i podwyższona efektywność energetyczna, czynią naszą pompę ciepła Daikin VRV IV liderem rynku w dziedzinie rozwiązań sterowania klimatem.

Największy skok innowacyjności od czasu wprowadzenia na rynek sprężarki ze sterowaniem inwerterowym.

Funkcja zmiennej temperatury czynnika chłodniczego, jako unikalna technologia Daikin, w sposób ciągły dostosowuje zarówno prędkość sprężarki ze sterowaniem inwerterowym, jak i temperaturę czynnika chłodniczego. Dzięki temu uzyskuje wymaganą wydajność, aby spełnić wymagania wynikające z obciążenia budynku, ze wzrostem sprawności sezonowej aż o 28%. Zakres temperatury odparowania jest najszerszy na rynku (od 3°C do 16°C), co poprawia komfort użytkownika w sposób doskonały wyważając temperaturę nawiewu powietrza.

Jednostka VRV IV zapewnia ciągłe ogrzewanie podczas cyklu odszraniania. Inne pompy ciepła wstrzymują ogrzewanie podczas cyklu odszraniania, lecz VRV IV to jednostka wyposażona w unikalny wkład gromadzący ciepło, który magazynuje energię podczas procesu ogrzewania. Ta zmagazynowana energia jest potem wykorzystywana do odszraniania jednostki zewnętrznej, zapewniając komfort przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Każda jednostka VRV IV jest wyposażona w konfigurator VRV. Jest to rozwiązanie programowe, upraszczające konfigurowanie i przekazywanie systemów do eksploatacji. Jako instalator, będziesz spędzać mniej czasu na konfigurowanie jednostek zewnętrznych. Możesz zarządzać z różnych miejsc wieloma systemami dla kluczowych klientów oraz łatwo odzyskiwać początkowe ustawienia jednostek zewnętrznych.

VRV IV serii S

Dzięki bogatej ofercie jednostek o małej powierzchni zabudowy, które można łatwo przyłączać do szeregu stylowych i komercyjnych rozwiązań, system VRV IV serii S oferuje doskonały klimat w pomieszczeniach. Stwarza komfort dzięki swojej elastyczności i standardowym funkcjom VRV IV, takie jak Zmienna temperatura czynnika chłodniczego.

Nasze jednostki VRV IV serii S z nawiewem z przodu są węższe i bardziej kompaktowe niż jakakolwiek inna jednostka VRV. Umożliwia to sprostanie wymaganiom estetycznym i regulacjom prawnym. Nasza jednostka VRV IV serii S, wyposażona jest w najnowsze technologie oszczędzania energii, którą można przyłączać do wielu różnych eleganckich jednostek do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych. Jest to kompleksowe rozwiązanie klimatyzacyjne i idealny wybór w przypadku występowania ograniczeń przestrzeni zewnętrznej.

Wymiary jednostki VRV IV serii S czynią ją najbardziej kompaktową jednostką VRV na rynku. Mierząc zaledwie 823 mm, jednostka mieści się dyskretnie pod oknem i jest praktycznie niezauważalna. Idealna do zainstalowania na dachu lub na balkonie. Zasada nawiewu z przodu jednostki pozwala także zminimalizować turbulencje i wyeliminować potrzebę stosowania kanałów.

VRV IV serii i

Nasza unikalna jednostka VRV IV serii i, kompaktowa i zaprojektowana do instalacji wewnętrznych, jest tak dyskretna, że jest praktycznie niewidoczna. Nadaje się idealnie do użytkowania w centrach miast i obszarach wrażliwych na hałas. Nie ma konieczności instalacji na dachu lub z tyłu budynku, a Ty nie musisz czekać na zezwolenie i możesz rozpocząć swoją działalność szybciej.

Nasza jednostka VRV IV serii i, podzielona na dwie części, jest bardzo elastyczna i łatwa w instalacji. Umieść lekką jednostkę wymiennika ciepła (1) w podwieszanym suficie i zainstaluj kompaktową sprężarkę (2) w wybranym pomieszczeniu.

Nasza jednostka VRV IV serii i jest praktycznie niewidoczna, a jej niski poziom głośności podczas pracy, czyni ją praktycznie niewykrywalną. Sprężarka dostosowana jest do użytkowania w obszarach o dużej gęstości zaludnienia, takich jak centra miast. Nie jest głośniejsza niż domowa chłodziarka. Wymiennik ciepła jest niezauważalny w środowisku miejskim. Używając elementów dekoracyjnych można całkowicie ukryć kratki wlotów powietrza lub zintegrować je z konstrukcją budynku, dzięki czemu instalacja staje się niewidoczna.

Wszystkie części wymagające regularnej konserwacji są łatwo dostępne w skrzyni sprężarki. Technik może przeprowadzać kontrolę podczas normalnych godzin pracy, nie zakłócając Twojej działalności.

Nasza jednostka VRV IV serii i została zaprojektowana z zastosowaniem trzech unikalnych i opatentowanych technologii, aby uczynić ją najbardziej kompaktową jednostką spośród dostępnych na rynku.

VRV IV serii C+

Ta pompa ciepła VRV zapewni ciepło najemcom w budynku nawet w najbardziej skrajnych warunkach klimatycznych.

Obwód obejściowy gorącego gazu zapobiega narastaniu oblodzenia i redukuje liczbę cykli odszraniania.

Sprężarka z wtryskiem pary, wyposażona w unikalny zawór zwrotny gwarantuje maksymalną wydajność przez cały czas, nawet w warunkach niskiego obciążenia.

W celu uzyskania wysokiej sprawności sezonowej, również dla warunków obciążenia częściowego, sprężarka została wyposażona w unikalny port kontroli ciśnienia zasysania. Pozwala to, w warunkach niskiego obciążenia na utrzymywanie przez ruchomy tłok sprężarki typu scroll ciśnienia wystarczającego do zapobiegnięcia przeciekom czynnika chłodniczego w sprężarce, zwiększając efektywność także przy częściowym obciążeniu.

Na dodatek, opracowana przez nas technologia zmiennej temperatury czynnika chłodniczego (Variable Refrigerant Temperature) dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego, aby zapobiegać stratom energii.

Dzięki przeprowadzonym testom i pomiarom naszych najlepiej sprzedających się jednostek wewnętrznych, użytkownik może być pewny, że, nasza jednostka VRV będzie w rzeczywistości uzyskiwać deklarowaną efektywność. Dowiedz się więcej o naszych efektywnych jednostkach.

Możliwość łatwego przyłączania urządzeń VRV IV serii C+ do szeregu stylowych jednostek wewnętrznych, hydroboksów ciepłej wody, kurtyn powietrznych Biddle oraz jednostek wentylacyjnych oferuje kompleksowe rozwiązanie dla Twojego budynku. Tworzy ono doskonały klimat w pomieszczeniach dzięki takim funkcjom systemu Daikin VRV IV jak Zmienna temperatura czynnika chłodniczego.

VRV chłodzony wodą

Znaczne zmniejszenie emisji CO2 oraz wykorzystanie energii odnawialnej z gruntu. Nasza jednostka VRV z chłodzeniem wodnym wykorzystuje energię geotermiczną do ogrzewania i chłodzenia budynku, co powoduje, że nadaje się idealnie do certyfikacji BREEAM. Temperatura gruntu pozostaje stabilna przez cały rok, więc jest to niezawodne rozwiązanie dla obszarów o skrajnych warunkach meteorologicznych.

W przypadku systemu z chłodzeniem wodnym osiągasz maksymalny potencjał odzysku ciepła, ponieważ wszystkie układy są wzajemnie połączone jednym obiegiem wody.

Dzięki najmniejszej powierzchni zabudowy oraz przeznaczeniu do instalacji wewnątrz pomieszczeń, jednostka VRV chłodzona wodą stapia się idealnie z architekturą budynku i jest niewykrywalna z ulicy. Jest to najlżejsza jednostka spośród dostępnych na rynku i nadaje się idealnie do ustawienia piętrowego, oszczędzając przestrzeń. Dzięki takiej konfiguracji zmniejszasz ilość czynnika chłodniczego, z łatwością spełniając wymagania EN378.

Najbardziej kompaktowe jednostki na rynku cechuje zasada zerowego rozpraszania ciepła, które eliminuje potrzebę wentylacji lub chłodzenia pomieszczenia technicznego. Rozmiar tego pomieszczenia można zredukować bez potrzeby stosowania dodatkowych źródeł chłodzenia, co oferuje maksymalną elastyczność w kwestii usytuowania pomieszczenia technicznego.

Nasze rozwiązania mogą być dyskretne, ale jednostki VRV IV serii W+ wyróżniają się korzyściami, których dostarczają.
Możliwość łatwego przyłączania urządzeń VRV IV serii W+ do szeregu stylowych jednostek wewnętrznych, hydroboksów ciepłej wody, kurtyn powietrznych Biddle oraz jednostek wentylacyjnych oferuje kompleksowe rozwiązanie dla Twojego budynku. Tworzy ono doskonały klimat w pomieszczeniach z komfortem dzięki takim funkcjom systemu Daikin VRV IV, jak Zmienna temperatura czynnika chłodniczego.

Dzięki najmniejszej powierzchni zabudowy oraz przeznaczeniu do instalacji wewnątrz pomieszczeń, jednostka VRV z chłodzeniem wodnym stapia się idealnie z architekturą budynku i jest niezauważalna z ulicy. Jest to najlżejsza jednostka spośród dostępnych na rynku i nadaje się idealnie do ustawienia piętrowego, co zwiększa jej możliwości oszczędności przestrzeni.