Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Klimatyzacja FERROLI SPLIT

logo_ferroli

Historia marki Ferroli sięga 1953 roku, kiedy to synowie Sante Ferroli zbudowali pierwszy kocioł gazowy. Dziś, po blisko 70 latach oferta Ferroli obejmuje kotły wiszące dla domu i przemysłu, palniki gazowe i olejowe, a także klimatyzatory domowe i potężne urządzenia chłodzące stosowane w przemyśle.

Klimatyzacja SPLIT ścienna

Panel 169 (WHITE PRO)
chłodzenie: 2,6kW - 7,0kW, grzanie: 2,8kW - 7,2kW

 • WIFI ready
 • 5 lat gwarancji
 • 3D nawiew powietrza
 • Funkcja QUIET 25 dB(A)
 • Jonizacja powietrza
 • Filtracja powietrza PM 2.5

Podstawowy i najbardziej uniwersalny model klimatyzatora . Dzięki swojej stylistyce znakomicie komponuje się w każdym pomieszczeniu. To połączenie atrakcyjnej ceny z najnowszymi technologiami i szerokim zakresem pracy.  Znajduje zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach i innego rodzaju pomieszczeniach. Niezwykle uniwersalny klimatyzator naścienny, którego klasyczny design w postaci eleganckiej, białej obudowy, wpasowuje się doskonale do każdego wnętrza. Został on wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują długotrwałe i wygodne użytkowanie.

Panel 169 White Pro jest przy tym nowoczesnym urządzeniem pozwalającym na optymalną regulację temperatury, wilgotności i jakości powietrza w pomieszczeniu. A wszystko za sprawą swojej multifunkcyjności obejmującej nie tylko chłodzenie, ale również ogrzewanie i niezależne osuszanie. Zdrowe użytkowanie klimatyzacji wspierają zamontowane w panelu specjalne filtry: z witaminą C, katalityczny i przeciwpyłowy oraz funkcje auto-czyszczenia i ochrona przed wylotem zimnego powietrza w przypadku włączonej funkcji grzania.

Dodatkowo Panel 169 White Pro charakteryzuje się niezwykle cichą pracą – już od 25 dB(a) i dużą energooszczędnością (chłodzenia A++/grzanie A+). Urządzenie wyposażono także w funkcję turbo, pozwalającą na błyskawiczne dostosowanie temperatury do wymaganego stanu, tryb snu dedykowany do pracy klimatyzatora w nocy, funkcję timera, inteligentne odszranianie i auto-restart. Komfort użytkowania zapewnia wygodny i funkcjonalny pilot. W opcji dodatkowej dostępne jest również Wi-Fi, umożliwiające pełne zarządzanie pracą klimatyzacji za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Co istotne urządzenie wyposażono w nawiew 3D, który pozwala na szeroki zakres regulacji strumienia wydmuchiwanego powietrza, a to przekłada się na jego równomierne rozprowadzenie po całym pomieszczeniu.

Panel 180 Black Pro
chłodzenie: 2,6kW - 7,0kW, grzanie: 2,8kW - 7,2kW

 • WIFI ready
 • 5 lat gwarancji
 • 3D nawiew powietrza
 • Funkcja QUIET 25 dB(A)
 • Jonizacja powietrza
 • Filtracja powietrza PM 2.5

Najnowszy klimatyzator naścienny 180 Black PRO – to połączenie stylu i nowoczesności. Został stworzony aby jeszcze lepiej wyróżnić wnętrza Twojego domu. Klimatyzator jest kontynuacją znanego bestsellera modelu 169 White Pro w wersji czarnej. Posiada nowoczesny wyświetlacz schowany pod panelem frontowym. Czarny błyszczący front oraz szara obudowa na pewno wyróżni wnętrze i nada ciekawego wymiaru.  Panel już dostępny w naszej ofercie.

Panel 138 (SILVER STEEL)
chłodzenie: 2,5kW - 7,0kW, grzanie: 2,9kW - 7,7kW

Klimatyzator o nowoczesnym wzornictwie. Idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza. Front wykończony jest szczotkowanym aluminium. Cicha praca i wysoka wydajność to jego główne atuty. Posiada szereg funkcji poprawiających komfort użytkowania. Najczęściej stosowany w domach, mieszkaniach  i apartamentach.

Panel 138 Silver Steel to elegancki i stylowy klimatyzator utrzymany w stalowym odcieniu, który świetnie sprawdzi się we wszystkich nowoczesnych wnętrzach. Wykończony szczotkowanym aluminium front gwarantuje trwałość urządzenia i jego łatwe czyszczenie. A za sprawą funkcji Quiet, która redukuje poziom szumu pracującego urządzenia do 25 dB(a), panel świetnie nadaje się do sypialni. Co nie zmienia faktu, że równie skuteczny będzie w innych pomieszczeniach.

Nowoczesna konstrukcja panela naściennego i zastosowanie licznych filtrów powietrza (z witaminą C, katalityczny, przeciw-pyłowy), a także wyjątkowa funkcjonalność, pozwalają na użytkowanie klimatyzatora zarówno w domowym zaciszu, jak i w specjalistycznych obiektach, takich jak apteki, sklepy, magazyny z żywnością czy budynki służby zdrowia. Panel 138 Silver Steel wyposażono dodatkowo w jonizator cząsteczek, który usuwa przykre zapachy z powietrza, kurz oraz dym. Model ten posiada również funkcję Follow Me, która umożliwia pomiar temperatury w pomieszczeniu za pomocą czujnika znajdującego się w pilocie, co pozwala na automatyczne dostosowanie pracy klimatyzatora do zmieniających się warunków otoczenia.

Podobnie jak inne klimatyzatory naścienne Chigo, Panel 138 Silver Steel także wyposażono w funkcję grzania i osuszania powietrza oraz w inne przydatne opcje standardowe, takie jak auto-czyszczenie, auto-restart, regulację timera, funkcję turbo, inteligentne odszranianie czy sterowany zdalnie nawiew 3D i zabezpieczenie przed nawiewaniem zimnego powietrza w trybie grzania. Na w pełni ekonomiczne użytkowanie klimatyzatora pozwala jego wysoka energooszczędność gwarantowana przez silnik DC oraz tryb snu i stan czuwania (pobór energii równy 0,5 W). A dla ceniących wygodę, w opcji dodatkowej dostępne jest sterowanie Wi-Fi, które umożliwia zarządzanie pracą urządzenia z poziomu aplikacji mobilnej. W ofercie Chigo znajdują się 4 modele Paneli 138 Silver Steel różniące się miedzy sobą mocą, co pozwala na idealne dostosowanie klimatyzatora do indywidualnych potrzeb.

Panel 138L (BLACK MIRROR)
chłodzenie: 2,5kW - 7,0kW, grzanie: 2,9kW - 7,7kW

Klimatyzator o nowoczesnej i odważnej stylistyce. Czarny lustrzany panel stanowi ciekawą propozycję dla osób chcących wyróżnić klimatyzator na tle pomieszczenia. Innowacyjna stylistyka połączona jest z nowoczesną technologią. Klimatyzator posiada wszystkie niezbędne funkcje. Charakteryzuje się cichą pracą i dużą wydajnością.

Wyjątkowy Panel 138L Black Mirror stanowi wspaniałą ozdobę dla każdego modernistycznego wnętrza. Ultranowoczesny design w postaci czarnego, lustrzanego panela to wyraźny i dekoracyjny akcent, który wyróżnia się na tle całego pomieszczenia. Dodając do tego olbrzymią wydajność, multifunkcyjność i energooszczędność, otrzymujemy unikalny i nowoczesny klimatyzator dedykowany dla ludzi ceniących sobie nietuzinkowość, komfort i wysoką jakość.

To jednak nie wszystkie zalety klimatyzatora 138L Black Mirror. Podobnie jak inne panele naścienne Chigo, także i ten model posiada niezwykle przydatną funkcję Quiet, która pozwala na cichą pracę urządzenia – nawet do 25 dB(a), dzięki czemu doskonale sprawdzi się ono w pomieszczeniach, takich jak sypialnia, salon czy gabinet. Zdrowy i komfortowy mikroklimat gwarantuje wbudowany w panel jonizator powietrza oraz wykorzystanie szeregu filtrów powietrza (przeciw-pyłkowy, z witaminą C, katalityczny). Natomiast w utrzymaniu optymalnej temperatury przydatna będzie funkcja Follow Me, odczytująca temperaturę otoczenia za pośrednictwem czujnika umieszczonego w pilocie. Co istotne klimatyzator nie tylko skutecznie chłodzi, ale również w razie konieczności może ogrzewać pomieszczenie. Posiada również funkcję osuszania wilgotnego powietrza i dwustronne odprowadzenie skroplin.

Panel 138L Black Mirror wyposażony jest w zdalnie regulowany nawiew 3D, który zapewnia optymalny rozpływ powietrza, a także inne standardowe funkcje, takie jak turbo grzanie i turbo chłodzenie, inteligentne odszranianie czy funkcję timera. W opcji można dostać klimatyzator z Wi-Fi – co pozwala na wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona. W ofercie Chigo dostępne są 4 modele Paneli 138L Black Mirror z różną mocą. Umożliwia to pełne dopasowanie parametrów klimatyzatora pod względem wydajności, do każdego rodzaju pomieszczenia.

 

Klimatyzacja SPLIT kasetonowa

Klimatyzator kasetonowy 4-kierunkowy
3,6kW - 16,0kW | CCB INVERTER, CCA INVERTER

 • 2 typy paneli kasetonowych 65×65 (kompakt) oraz 95×95 (standard)
 • Czterostronny, równomierny nawiew powietrza,
 • Funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, wentylowanie
 • Niska wysokość jednostki wewnętrznej,
 • Wbudowana pompka skroplin,
 • Możliwość doprowadzenia powietrza zewnętrznego,
 • Skuteczny i łatwo zmywalny filtr powietrza,
 • Efektywne chłodzenie i ogrzewanie
 • Czytelny wyświetlacz parametrów  pracy klimatyzatora
 • Funkcjonalny pilot zdalnego sterowania
 • Funkcja Autorestart
 • 24-godzinne programowanie On/Off

Wydajność chłodnicza: od 3,6kW do 16,0kW
Wydajność grzewcza: od 4,1kW do 17,6kW

Klimatyzator przeznaczony do montażu w przestrzeni sufitu podwieszonego. W pomieszczeniu widoczny jest jedynie sam panel urządzenia. Cztero-kierunkowy nawiew gwarantuje równomierny rozpływ powietrza. Połączenie komfortu z dużą wydajnością. Stosowany w biurach, salach sprzedaży, restauracjach, pokojach konferencyjnych, itp.

Klimatyzator kasetonowy 360 stopni
5,1kW - 16,0kW | CCA-H INVERTER

 • Nowoczesny panel,
 • Nawiew powietrza po obwodzie,
 • Funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, wentylowanie
 • Niska wysokość jednostki wewnętrznej,
 • Wbudowana pompka skroplin,
 • Możliwość doprowadzenia powietrza zewnętrznego,
 • Skuteczny i łatwo zmywalny filtr powietrza,
 • Efektywne chłodzenie i ogrzewanie
 • Czytelny wyświetlacz parametrów  pracy klimatyzatora
 • Funkcjonalny pilot zdalnego sterowania
 • Funkcja Autorestart
 • 24-godzinne programowanie On/Off

Wydajność chłodnicza: od 3,5kW do 16,0kW
Wydajność grzewcza: od 3,8kW do 17,6kW

Klimatyzator przeznaczony do montażu w przestrzeni sufitu podwieszonego. Innowacyjny system nawiewu powietrza. Powietrze wypływa po całym obwodzie co zapewnia równomierny nawiew powietrza do pomieszczenia. Większa powierzchnia wylotu powietrza zapewnia cichą pracę. Wysokość małych jednostek tylko 23cm. Stosowany w biurach, salach sprzedaży, restauracjach, pokojach konferencyjnych, itp.

Klimatyzacja SPLIT podsufitowa

Klimatyzator PODSUFITOWY
CUA INVERTER/ ON/OFF

 • Funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, wentylowanie,
 • Skuteczna filtracja powietrza,
 • Czytelny wyświetlacz parametrów parametrów pracy klimatyzatora,
 • Skuteczny, łatwozmywalny filtr powietrza,
 • Wbudowana pompka skroplin,
 • Niska wysokość jednostki wewnętrznej,
 • Automatyczne żaluzje pionowe i poziome,
 • Funkcjonalny pilot zdalnego sterowania
 • Programowanie czasowe,
 • Funkcja autorestart

Wydajność chłodnicza: od 2,5kW do 7,0kW
Wydajność grzewcza: od 2,9kW do 7,7kW

Klimatyzatory mogą być umieszczone zarówno pod sufitem jak i na podłodze. Duża swoboda wyboru miejsca montażu. Daleki zasięg nawiewanego powietrza. Często wybierany w sytuacjach gdzie nie ma możliwości zastosowania klimatyzatora ściennego lub kasetonowego. Chętnie stosowany w różnego rodzaju sklepach i innych pomieszczeniach handlowych.

Klimatyzacja SPLIT podłogowa

Klimatyzator PODŁOGOWY
CF ON/OFF

 • Szerokie zastosowanie
  (hale produkcyjne, magazyny, sale gimnastyczne,
  biblioteki, namioty eventowe, kościoły)
 • Moc chłodnicza/grzewcza: 14kW/16kW
 • Wbudowana grzałka
  (wspomaga szybkie ogrzewanie pomieszczenia)
 • Szybki i łatwy montaż urządzenia
  (brak konieczności montażu ściennego, sufitowego)
 • Klimatyzator typu SPLIT
  (j.wewnętrzna + j.zewnętrzna)
 • Duży wyświetlacz z funkcją „HOLD”
 • Sterownik bezprzewodowy

Wydajność chłodnicza:  14,0kW
Wydajność grzewcza:  15,6kW

Klimatyzatory przeznaczone do montażu na podłodze. Duża moc w zwartej i estetycznej obudowie. Wygodne do montażu. Duży zasięg nawiewanego powietrza sprawia, że znajdują zastosowanie w pomieszczeniach o dużej kubaturze. Dedykowane do sklepów, przestronnych biur, hal wystawowych, sal gimnastycznych, kościołów, itp.

Klimatyzacja SPLIT kanałowa

Klimatyzator KANAŁOWY
CTB INVERTER, CTH ON/OFF

 • Niska wysokość jednostki wewnętrznej
 • Oszczędność energii
 • Funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie,
 • Skuteczna filtracja powietrza
 • Cichy wentylator,
 • Skuteczny, łatwozmywalny filtr powietrza,
 • Zewnętrzna skrzynka elektryczna,
 • Spręż dyspozycyjny do 120Pa,
 • Trzy prędkości wentylatora,
 • Funkcja autorestart,
 • Sterownik naścienny z czytelnym wyświetlaczem LCD
 • Pilot zdalnego sterowania (opcja)
 • Programowanie czasowe

Wydajność chłodnicza: od 7,1kW do 16,0kW
Wydajność grzewcza: od 7,8kW do 17,6kW

Klimatyzatory przeznaczone do montażu w przestrzeni sufitu podwieszonego bądź na poddaszu. Dają możliwość rozprowadzenia powietrza systemem kanałów i zaprojektowania nawiewu w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzają się w restauracjach, hotelach, salach sprzedaży i biurach.