Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

DAIKIN pompy ciepła

Rozwiązania układów chłodzenia uzyskały najwyższe klasy efektywności energetycznej na rynku. Dzięki koncentracji na odnawialnych źródłach energii oraz innowacyjnych technologiach, takich jak sterowanie inwerterowe i odzysk ciepła, klient dostaje kompleksowe rozwiązanie, które znacznie maksymalizuje zwrot inwestycji. Zaangażowanie na rzecz opracowywania efektywnych energetycznie rozwiązań klimatyzacyjnych gwarantuje, że urządzenia Daikin nie tylko spełniają normy, ale także wyprzedzają je o wiele lat.

Pompy ciepła

Daikin Altherma 3 EPGA-D
11-14-16 kW na R-32, w technologii Bluevolution

Zredukuj swoje koszty energii, korzystając z odnawialnej energii słońca. Nasze panele solarne są łatwe do zainstalowania i wytwarzają aż do 70% energii, jakiej potrzebują pompy ciepła i kotły do ogrzewania ciepłej wody. Solarne systemy ciepłej wody Daikin, są dostępne dla wszystkich budynków i można instalować je w małych i nawet bardzo małych domach. Wybierz między bezciśnieniowym i ciśnieniowym układem ciepłej wody użytkowej.

Technologia Bluevolution łączy bardzo wydajne sprężarki opracowane przez specjalistów Daikin z przyszłościowymi czynnikami chłodniczymi: R-32

Dzięki połączeniu niższego GWP (675 vs 2087 – R-32 vs R-410A) i niższego ładunku czynnika chłodniczego, R-32 jest w stanie zmniejszyć o 75% swój ekwiwalent CO2, co czyni go przyjaznym dla środowiska.

Jako pionier w stosowaniu R-32 w pompach ciepła powietrze/woda, Daikin stawia ograniczenie wpływu na środowisko, jako absolutny priorytet.

Wysoka wydajność, przy niskich temperaturach otoczenia

Jednostka zewnętrzna Daikin Altherma 311-16 kW jest wyposażona w nową sprężarkę spiralną z wtryskiem gazu, umożliwiającą pracę urządzenia do temperatury zewnętrznej –28°CCo więcej, wydajność grzewcza w niskiej temperaturze otoczenia (–7/35°C) jest wyższa o 35% w porównaniu z poprzednią jednostką.

Aby spełnić wymagania najbardziej wymagających obszarów miejskich, instalator może ustawić urządzenie w trybie cichej pracy, który obniża poziom dźwięku o 3 dB (A).

Przy temperaturze wody na zasilaniu 60°C i warunkach zewnętrznych –10°C, pompa ciepła Daikin Altherma 3 11-14-16 kW jest doskonałym rozwiązaniem:

• Do nowych budynków z wykorzystaniem ogrzewania podłogowego;

• Do renowacji przy użyciu grzejników.

Dzięki zastosowaniu R-32 urządzenie osiąga najwyższą wydajność energetyczną reprezentowaną przez najlepsze etykiety energetyczne.

Bezciśnieniowy magazyn cieplny ECH2O

  • Rozwiązanie idealne do nowych budynków
  • Wyższa efektywność wykorzystania energii niż w przypadku systemów ciśnieniowych
  • Układ ten wymaga bezpośredniego połączenia zbiornika z kolektorami słonecznymi i odpowiedniego prowadzenia instalacji
  • Jeżeli nie ma słońca, system automatycznie opróżnia się, aby zapobiec zamarźnięciu rur

Ciśnieniowy magazyn cieplny ECH2O

  • Układ ten nadaje się idealnie do projektów renowacji oraz istniejących domów
  • Istnieje możliwość stosowania zakrzywionego układu rurowego do połączenia zbiornika z kolektorami słonecznymi
  • Układ jest napełniony wodą ze środkiem zapobiegającym zamarzaniu, aby uniknąć zamarzania rur
  • W układzie może zwiększać się ciśnienie, więc dla zapewnienia bezpieczeństwa musi być to układ zamknięty