Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Klimatyzacja MITSUBISHI VRF

Mitsubishi Electric jest światowym liderem w branży systemów klimatyzacyjnych do zastosowań prywatnych i przemysłowych. Każdy produkt to niezwykłe osiągnięcie, zapewniające lata bezproblemowej eksploatacji przy niskim zużyciu energii i minimalnym wpływie na środowisko naturalne.

Klimatyzacja VRF

4-stronne urządzenia kasetonowe

Czy w biurze, czy w sklepie albo pokoju hotelowym: 4-stronne urządzenie kasetonowe z minimalistyczną maskownicą o skromnym wyglądzie pasuje do każdego wystroju wnętrza.W efekcie przemyślanych modyfikacji konstrukcji i materiałów masa urządzenia zmniejszona została o 20% w stosunku do poprzedniego modelu. Ułatwia to też montaż. Dzięki wprowadzonym modernizacjom powietrze wlatuje do pomieszczenia poziomym strumieniem.

Urządzenie podstropowe

Urządzenia podstropowe są na tyle płaskie i estetyczne, że pasują do każdego wnętrza. Automatyczna żaluzja powietrzna zapewnia równomierne rozdzielanie powietrza. Dzięki temu, że konstrukcja zawiera tylko jeden wylot powietrza, żaluzja powietrzna służy jako zaślepka, gdy urządzenie jest wyłączone. Podczas pracy żaluzja wahadłowo zmienia położenie, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu rozprowadzane jest równomiernie. Zoptymalizowane systemy prowadzenia powietrza i wysokiej klasy obudowa ze specjalnego tworzywa o wysokiej zdolności tłumienia dźwięku przekładają się na bardzo niski poziom hałasu emitowanego podczas pracy urządzenia.

Urządzenie zewnętrzne PUMY

Na etapie projektowania nowych urządzeń zewnętrznych PUMY systemu VRF City Multi do chłodzenia lub ogrzewania firma Mitsubishi Electric szczególną uwagę poświęciła zwiększeniu efektywności energetycznej. W swojej klasie nowe urządzenia zewnętrzne PUMY uzyskują najwyższe wartości EER i COP, stając się w ten sposób wzorem do naśladowania. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu, długości instalacji chłodniczej 300 m oraz różnorodnym możliwościom podłączenia, urządzenia zewnętrzne PUMY oferują idealną podstawę dla optymalnego komfortu klimatyzacji.

Urządzenie zewnętrzne Seria Y

Nowe urządzenia zewnętrzne City Multi zaprojektowano z naciskiem na efektywność sezonową. Dzięki temu w trybie chłodzenia można ją zwiększyć aż o 47 %, a w trybie grzania o 21 %. Wynika to zastosowania nowatorskiego płaskorurowego wymiennika ciepła z aluminium o większej powierzchni transferu ciepła i mniejszej stracie ciśnienia. Mitsubishi Electric jest pierwszym producentem na świecie, który stosuje system VRF z tą technologią. Nowością jest także wysokosprawna sprężarka, której charakterystyka sprężania także zoptymalizowana została pod kątem wysokiej efektywności sezonowej.

Urządzenie zewnętrzne posiada zmienną temperaturę odparowania czynnika chłodniczego. Oznacza to, że gdy temperatura pomieszczenia zbliży się do ustawionej wartości zadanej, następuje zwiększenie temperatury odparowania. Aby moc grzewcza dostępna była także podczas odszraniania, realizowane jest ono na zmianę w dwóch segmentach, na które podzielony jest wymiennik ciepła („Comfort Heating”). Dla uproszczenia konfiguracji ustawienia funkcji mogą zostać wybrane za pomocą narzędzia Maintenance Tool.

Urządzenie zewnętrzne

Nowa seria systemów VRF: z ulepszonymi funkcjami podstawowymi, zmodernizowanymi sprężarkami i zoptymalizowanymi wentylatorami — krótko mówiąc, z tym wszystkim, co jest potrzebne, aby oszczędzać energię!

Dzięki nowej konstrukcji o zwiększonej z 3 do 4 liczbie powierzchni zasysania powietrza oraz ulepszonym elementom głównym (np. sprężarka i wentylator) nowe urządzenia City Multi zapewniają jeszcze wyższą efektywność energetyczną.

Kompaktowe urządzenia przypodłogowe
bez obudowy, wysoki spręż

Możliwość wyboru konstrukcji bez zewnętrznej obudowy pozwala na dyskretne zainstalowanie urządzenia. Mające zaledwie 200 mm głębokości jednostki można łatwo zamontować w peryferyjnych strefach pomieszczenia, bez uszczerbku dla ich najwyższej mocy oraz bez istotnej ingerencji w wystrój wnętrza.

Ponadto jednostki przypodłogowe dysponują funkcją osuszania, służącą do stabilizacji poziomu wilgotności przy zmiennej temperaturze we wnętrzu. Zapobiega to nadmiernemu wychładzaniu, a powietrze pozostaje świeże i ożywcze.

Urządzenia ścienne

Optymalizacja przepływu powietrza między wymiennikiem ciepła, wałem wentylatora i czterobiegowym wentylatorem przekłada się na ciche odgłosy działania.

Smukła konstrukcja sprawia, że urządzenia ścienne dobrze pasują do każdego wnętrza mieszkalnego lub biurowego. Gdy urządzenie jest wyłączone, wbudowana lamela nasuwa się na otwór nawiewowy, aby nie rzucał się on w oczy. Wszystkie urządzenia ścienne w kolorze białym o nowoczesnej stylistyce Flat Panel.

Urządzenia kanałowe

Jednostki kanałowe sprawdzą się zwłaszcza wówczas, gdy wysokość miejsca przeznaczonego na montaż w suficie pod-wieszanym jest niewielka. Przy poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 23 dB(A) (typy P20–P32) seria PEFY-VMA należy do najcichszych w swojej kategorii.

Powietrze może być zasysane od tyłu (standardowo) lub od dołu (we własnej konfiguracji). Wymaga to jedynie przeniesienia filtra z tylnej części urządzenia na jego spód.