Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Kiedy można kupić tanią klimatyzację?

Wielu z nas z niecierpliwością czeka na lato. Jednak kiedy już przyjdzie, przeklinamy upał i piekielny żar. W czasie 30-stopniowego upału ciężko wytrzymać zarówno w domu, jak i w pracy. Skuteczny i szybki ratunek to zakup klimatyzacji. Z drugiej strony anomalie pogodowe, które nawiedzają nasz kraj, przyczyniają się do tego, że decyzję o zakupie klimatyzacji odkładamy na później.

Obecnie nie jest nam niezbędna hurtownia klimatyzacji – w Internecie można znaleźć wiele interesujących produktów w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Chociaż na rynku można spotkać bardzo wielu sprzedawców klimatyzacji – należy korzystać tylko ze sprawdzonej dystrybucji klimatyzacji. Dobra cena klimy to tylko początek, nie mniej ważny jest również jej serwis w przyszłości.

Pomoc w wyborze

Podejmując decyzję o zakupie klimatyzacji musimy wybrać rodzaj urządzenia. Zasadniczo podział klimatyzacji możemy ograniczyć do dwóch typów, są to:

  • klimatyzery ewaporacyjne
  • klimatyzatory na czynnik chłodniczy

Klimatyzery ewaporacyjne są to nowoczesne i bardzo bliskie ekologicznemu ideałowi urządzenia. Substancją, która chłodzi powietrze jest w tym przypadku zwykła zimna woda. Ciepłe powietrze przechodzi przez odpowiednie filtry (nawilżoną specjalną tkaninę) i jest wydmuchiwane do chłodzonego pomieszczenia. Tego rodzaju urządzenia dodatkowo nawilżają powietrze, dlatego bez problemu pomieszczenia mogą być wietrzone (otwarte okna).

Klimatyzatory na czynnik chłodniczy działają w oparciu o właściwości chemiczno-fizyczne różnych gazów. Niegdyś powszechnie stosowany był freon, lecz ze względu na negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne (powodowanie dziury ozonowej) wycofano go z użycia. Obecnie najbardziej powszechne są dwie mieszanki gazowe – czynnik chłodzący R407C oraz R410A.

Czas zakupu klimatyzacji

Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że kupując klimatyzację w środku sezonu musimy liczyć się z wysokimi cenami. Gdy popyt jest wysoki (wszyscy potrzebują klimatyzacji, a sprzedaż klimatyzacji latem jest największa) to automatycznie cena rośnie. Najlepszym czasem na zakup urządzeń chłodzących jest koniec sezonu. Zazwyczaj na koniec lata dostaniesz w najlepszych cenach. Również można znaleźć dodatkowe zniżki lub opusty w lutym i marcu, na początku wiosny. Jednak w tym czasie mało kto potrzebuje już klimatyzacji.

Według serwisu PayU najlepszym czasem na zakup klimatyzacji jest wrzesień. W przypadku klimatyzatorów, po sezonie letnim cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Ceny tych urządzeń spadają wraz ze spadkiem temperatury.

Poziom hałasu

Bardzo ważną cechą klimatyzatora jest poziom hałasu. Cichy klimatyzator pracuje emitując hałas równy 30 dB, co jest odpowiednikiem głośności wentylatora pracującego w komputerze. Głośniejszy model będzie generował hałas 60dB, co może przypominać pracujący odkurzacz. Dobrym wyjściem jest wybór urządzenia hałasującego na poziomie 40-50 dB. Będzie on słyszalny, ale wydajny i niezbyt uciążliwy dla ucha.

Comments are closed.
Kraina Chłodu

Oferujemy całodobową pomoc w nagłych wypadkach wszystkim naszym Klientom. Zawsze możesz liczyć na ekspertów, którzy szybko dotrą do Ciebie i wykonają swoją pracę za pierwszym razem. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, aby znaleźć źródło problemów z  klimatyzacją i szybko je naprawić.