Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Oczyszczacze powietrza – odetchnij pełną piersią

Gdy mówi się o jakości powietrza, zwykle myśli się o smogu i zanieczyszczeniach, z jakimi borykają się mieszkańcy większości dużych miast. Dużo rzadziej myślimy o tym, czym oddychamy we własnym mieszkaniu – a przecież właśnie tam spędzamy sporą część doby!

Zadbaj o domową atmosferę

To, jak się oddycha w domu, zależy od wielu czynników. Jeśli rzadko wietrzysz, będzie tu duszno. Jeśli wietrzysz często, musisz się liczyć z tym, że do mieszkania dostaną się zanieczyszczenia z zewnątrz. Do tego należy  uwzględnić wszystko to, co się dostanie do mieszkania kratką wentylacyjną.

Wszystko to przekłada się na obecność pyłu, kurzu i drobnoustrojów. Jeśli jest ich dużo, trudniej będzie Ci odpocząć, odbije się to na jakości Twojego snu, a w niektórych przypadkach będzie też sprzyjać reakcjom uczuleniowym.

Jak sobie z tym radzić?

Prostym i skutecznym sposobem są oczyszczacze powietrza.

Odetchnij pełną piersią

Powietrze, które wdychasz, pełne jest drobinek kurzu, które siłą rzeczy podrażniają nos, gardło i płuca. Wiele osób tak do nich przywykło, że na co dzień wręcz tego zauważa. Jeśli jednak uruchomisz w swoim domu oczyszczacze powietrza, umieszczone w nich filtry wyłapią zarówno kurz, jak i pyłki. Efekt docenisz bardzo szybko – po prostu będzie Ci lżej oddychać.
Zauważ, że po tym, jak z pomocą oczyszczacza powietrza wyeliminujesz unoszące się w pokoju pyłki, pomieszczenie stanie się tez czystsze – po prostu.

Ulga dla alergików i osób z migreną

Dzięki oczyszczaczom powietrza pozbywasz się z otoczenia alergenów, ale nie tylko. Wraz z nimi filtry urządzenia pozbywają się zarodników grzybów i przechwytują drobinki substancji negatywnie wpływających na Twoje zdrowie. Część z nich, przy regularnym wdychaniu z powietrzem, może sprzyjać bólom głowy, inne stopniowo wpływają na sprawność układu oddechowego, czy ogólny stan zdrowia.

Zdrowie Twoje i Twojego dziecka

Zauważ, że eliminacja pyłków, roztoczy i zarodników grzybów jest korzystna nie tylko z punktu widzenia alergików i astmatyków. Stałe ekspozycja na czynnik uczulający może sprawić, że również osoba zdrowa z czasem dozna się reakcji uczuleniowych. Szczególnie istotne jest to w przypadku małych dzieci. Korzystając z oczyszczaczy powietrza, działasz więc prewencyjnie, chroniąc zdrowie swoje i bliskich jeszcze zanim powstanie problem!

Jeszcze lepsza ochrona

W nowoczesnych oczyszczaczach powietrza ochrona nie ogranicza się tylko do zestawu filtrów. Dodatkowo posiadają one również funkcję jonizowania powietrza oraz fotokatalizator. Dzięki tej pierwszej generowane są jony ujemne, które pozytywnie wpływają na metabolizm i sprzyjają ogólnej odporności. Z kolei za sprawą tego drugiego, trafiające do oczyszczacza powietrza bakterie i grzyby naświetlane są promieniami UV, które skutecznie je eliminują.

Na tym jednak korzyści z tego modułu się nie kończą! Zastosowanie promieni UV sprawia, że wiele toksycznych substancji ulega rozkładowi. Tym samym dzięki oczyszczaczom powietrza możesz bronić się przed smogiem, jaki mógł dostać się do Twojego mieszkania w trakcie wietrzenia!

Koniec z przykrymi zapachami

Niektóre zapachy mogą być szczególnie uciążliwe. Przypalenizna, czy resztki dymu papierosowego potrafią utrzymywać się w zamkniętych pomieszczeniach naprawdę długo – i to pomimo wietrzenia (a w dni, w które panuje smog, czas takowego trzeba przecież ograniczać). Na szczęście oczyszczacze powietrza potrafią bardzo efektywnie wychwytywać cząsteczki odpowiedzialne za tego typu wonie, co pozwala na szybką „poprawę atmosfery” w pomieszczeniu.

Spokój i komfort

Na koniec najważniejsze – nowoczesne oczyszczacze powietrza zbudowano tak, by pracowały możliwie cicho. Dzięki temu nie zakłócają Twojego spokoju, gdy potrzebujesz odpocząć lub się na czymś skupić. Po prostu je uruchamiasz i… cieszysz się lepszą atmosferą dookoła!

Comments are closed.
Kraina Chłodu

Oferujemy całodobową pomoc w nagłych wypadkach wszystkim naszym Klientom. Zawsze możesz liczyć na ekspertów, którzy szybko dotrą do Ciebie i wykonają swoją pracę za pierwszym razem. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, aby znaleźć źródło problemów z  klimatyzacją i szybko je naprawić.