Klimatyzacja i klimatyzatory dla sprzedawców i instalatorów

Często spotykane mity na temat klimatyzacji

Klimatyzacja, tak jak większość urządzeń, ma nie tylko swoich zwolenników, ale także przeciwników. Posiadają oni skrajne opinie na jej temat, bazowane często na nieprawdziwych przesłankach. Jakie są najczęściej spotykane mity dotyczące klimatyzatorów i w które z nich nie powinniśmy wierzyć?

Klimatyzacja powoduje choroby

Jakiekolwiek urządzenie używane nieumiejętnie, może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Stąd bardzo ważne jest, by dbać o czyszczenie klimatyzatora, w którym zalega nie tylko kurz, ale często także grzyby i bakterie, będące przyczyną problemów zdrowotnych. Równie ważną rolę odgrywa unikanie dużych zmian temperatur. Wchodząc z upału do chłodnego pomieszczenia trudno jest zapobiec przeziębieniu, w końcu żadne gwałtowne zmiany temperatur nie są dla nas dobre. Dlatego to nie klimatyzatory są przyczyną chorób, ale brak przestrzegania zasad dotyczących ich użytkowania. Co więcej, same w sobie mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ oczyszczają powietrze.

Klimatyzator głośno pracuje

Tanie klimatyzatory rzeczywiście wydają z siebie głośne dźwięki, natomiast te lepszej jakości są znacznie cichsze. Niemniej, temu, że ich pracę słychać, nie da się zaprzeczyć. To, czy jest to trudny do zniesienia hałas czy raczej akceptowalny dźwięk, zależy głównie od indywidualnego odbioru.

Klimatyzacji nie trzeba czyścić

Jak już wcześniej wspominaliśmy, zaniedbanie czyszczenia klimatyzatora może stać się przyczyną wielu chorób. Regularne czyszczenie, nawet po okresie nieużywania, a także systematyczny przegląd, są więc niezbędne. Nie wolno również zapomnieć o czyszczeniu jednostek zewnętrznych. Wszelkie zaniedbania pod tym względem sprawią, że wdychane powietrze będzie przesiąknięte grzybami, pleśniami czy bakteriami, a samo urządzenie nie będzie maksymalnie wydajne.

Wiedząc już, które mity dotyczące klimatyzatorów są nieprawdziwe, nie pozwólmy, by miały one wpływ na naszą percepcję tych urządzeń.

Comments are closed.
Kraina Chłodu

Oferujemy całodobową pomoc w nagłych wypadkach wszystkim naszym Klientom. Zawsze możesz liczyć na ekspertów, którzy szybko dotrą do Ciebie i wykonają swoją pracę za pierwszym razem. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, aby znaleźć źródło problemów z  klimatyzacją i szybko je naprawić.